Czechy miejsce wycieczek

W Polsce na pewno atrakcji nie brakuje, ale czasem chcemy wyrwać się nieco dalej aby poczuć ten prawdziwy wir przygody. Jeśli mamy takie dni to z pewnością nie musimy wcale tak daleko szukać miejsca, do którego możemy się wybrać. Nasz sąsiad Czechy znajduje się od nas prawie, że o krok dlatego też odwiedzenie Pragi stolicy tego państwa pozwoli nam na przeżycie naprawdę ciekawej wycieczki, która z pewnością będzie w stanie zmienić nasz pogląd na niektóre sprawy. Przepływająca w okolicy rzeka Wełtawa to przecież bardzo dawny szlak handlowy wykorzystywany bardzo często.

Praga zawsze była wiązana z miejscem szczególnym, bowiem powstanie stolicy, a raczej działania zmierzające w tym kierunku rozpoczęły się już w IX, czyli wiele lat temu.

Praga to przede wszystkim ciekawa lokalizacja, ponieważ całość znajduje się na bardzo skalistym podłożu Pomimo tego sama stolica jest bardzo urozmaicona architektonicznie co na pewno nie umknie nam w żadnym wypadku trzeba tylko przyznać, że nie raz możemy być zaskoczeni duchem tego miejsca, ponieważ oprócz samych standardów architektonicznych możemy podziwiać piękną przyrodę. Widać w tym miejscu także odcisk wielu różnych kultur i śladów danych ludów, które zamieszkiwały te okolice. To piętno jest bardzo widoczne i nie ma w tym nic złego, bowiem jest to ważne dziedzictwo kulturowe, które Czesi na pewno doceniają w ten czy tez inny sposób.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>